20sty2016

Fotel biurowy – jaki materiał wybrać?

Jeśli wybieramy meble do biura to pośród istotnych elementów znajduje się między innymi kwestia związana z fotelem obrotowym. Każdego dnia przy biurku spędza się nawet 10 godzin. Jeśli krzesło biurowe będzie źle dopasowane to dla naszego zdrowia będzie to mocno niekorzystne. Szybko zaczną się pojawiać nieprzyjemne bóle kręgosłupa, karku, żylaki czy problemy z koncentracją. Wiele osób w momencie kupowania fotela kieruje się wyłącznie wyglądem albo ceną. Okazuje się, że najważniejsze będzie, by krzesło było dopasowane indywidualnie do nas. W czasie zakupu należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, a pośród nich między innymi na wybór dobrego materiału.

Pośród tych istotnych czynników, które związane są z regulacją fotela czasami zapomina się o tym, że również swoje istotne znaczenie ma materiał na siedzisko. Przy długim siedzeniu przed komputerem szczególnie w dni ciepłe taki materiał, który na fotelu się znajdzie może się okazać dla nas szczególnie ważny. Nie ulega wątpliwości, że najwygodniejsze będą takie, które wyposażone są w materiał miękki, który gwarantować będzie przepuszczanie powietrza.

Chodzi o to, by całe nasze ciało mogło oddychać, oraz by był odpowiedni komfort siedzenia. W sprzedaży mamy obecnie różne fotele, które przygotowane są ze zróżnicowanych materiałów. Raczej powinno się unikać materiałów skórpodobnych, ponieważ na takich fotelach będziemy się mocno pocić a co za tym idzie będzie się pojawiało uczucie dyskomfortu. Lepszym rozwiązaniem będą fotele ze specjalnej siatki, która będzie przepuszczać powietrze, ewentualnie właśnie takie wykonane ze skóry naturalnej, jednak tutaj trzeba już liczyć się z większym wydatkiem.

Zobacz również

Jak prawidłowo ustawić fotel biurowy?

Fotel biurowy to tak naprawdę mebel, na którym spędzać możemy większą część naszego dnia. Jeżeli fotel będzie niewygodny będziemy na pewno szybko to odczuwać, będziemy zdenerwowani a...